Wstępne informacje

QCG-Now umożliwia uruchamianie zadań na zdalnych klastrach lub zasobach HPC. W tym celu korzysta z systemu pośredniczącego w dostępie do maszyn - QCG. Dlatego też wszelka funkcjonalność udostępniana przez QCG-Now jest oparta na bazowej funkcjonalności udostępnianej przez QCG. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie www.qoscosgrid.org

Nim rozpoczniemy zapoznawanie się z dalszą częścią zamieszczonej instrukcji, warto zwrócić uwagę na następujące założenia:

  1. QCG-Now łączy się ze zdalnymi maszynami w calu zlecenia zadań, ich monitorowania, pobierania wyników, a także w celu uzyskania aktualnej informacji o stanie systemu i zasobów.
  2. Większość połączeń wykonywana z poziomu QCG-Now jest zabezpieczona poprzez tzw. autoryzację GSI opartą na certyfikatach proxy. Wymaga to posiadania konta w infrastrukturze Gridu i odpowiedniego certyfikatu.
  3. Transfery plików wejściowych i wyjściowych są obsługiwane wewnętrznie przez QCG-Now. Aby zminimalizować użycie łącza, dane są automatycznie kompresowane i rozkompresowywane. Możliwe jest korzystanie z jednego z dwóch protokołów transferu danych: SFTP lub GSIFTP.
  4. Zachęcamy do zgląszania ewentualnych błędów lub problemów za pośrednictwem wbudowanego w QCG-Now systemu zgłoszeń. Postaramy się odpowiadać na Państwa zgłoszenia tak szybko jak będzie to możliwe. Niemniej jednak, ponieważ działenie programu opiera się na wielowarstwowej infrastrukturze, wielu systemach składowych, powód wystąpienia problemu może być niezwiązany z QCG-Now, a jednym z systemów infrastruktury. W takim przypadku wskazane jest utowrzenie zgłoszenia w dedykowanym systemie helpdesku infrastruktury.